loading...
مجله اینترنتی اردیز
Ardiz بازدید : 1498 سه شنبه 25 خرداد 1395 نظرات (0)

 

1-  با دقت لباش بپوشيد 

۲-  مثل برنده ها بينديشيد 

۳-  جزئي از يک گروه باشيد 

۴-  پويشگر باشيد 

۵-  احساسات خود را به روشني بيان کنيد 

6-  هميشه نتيجه را در ذهن داشته باشيد 

7-  بدانيد چطور پشت تلفن صحبت کنيد 

8-  منظم باشيد

 

10-  مودب باشيد 

11-  هر از گاهي مسئوليت مشکلي را بر عهده گيريد 

۱۲- با انتقادات ديگران از شما به خوبي برخورد کنيد 

13-  الگو باشيد 

14-  صبور باشيد 

۱۵-  چيزهاي جديد بياموزيد

 

 

موفقيت همين است: جمع راه و روش هاي زندگي هوشمندانه. در اينجا به چند مورد از اين شيوه ها اشاره مي کنيم.

 

1-  با دقت لباش بپوشيد
قبل از ترک منزل به سمت محل کار، زماني را صرف چک کردن شيوه ي لباس پوشيدن خود کنيد و اطمينان حاصل کنيد که آيا لباس مناسب به تن کرده ايد يا خير. ممکن است بعضي ها بگويند که لباس براي آدم ارزش نمي آورد، اما به عقيده ي من کاملاً اشتباه است. دنياي کار و تجارت تا حد زيادي روي اين مسئله مي چرخد.

 

اگر مثل يک فرد موفق لباس بپوشيد، ديگران هم مثل يک فرد موفق با شما برخورد ميکنند. پس در شيوه ي لباس پوشيدنتان تجديد نظر کنيد.

 

2-  مثل برنده ها بينديشيد
رفتار خود شخص نقش بزرگي در موفقيتش دارد. ديدگاهتان نبايد هيچگاه مثل انسان هاي شکست خورده باشد. خوب است که پيشرفت ها و دستاوردهايي که در راه آنها تلاش مي کنيد را براي خود مجسم کنيد. هميشه نيمه ي پر ليوان را ببينيد. مردم هم هميشه از افراد موفق تبعيت ميکنند نه منفي بافان.

 

3-  جزئي از يک گروه باشيد
موفقيت اکثر اوقات يک کار گروهي است. يک گلزن در فوتبال هيچوقت به تنهايي نميتواند موفقيت کسب کند. با همکاري و مساعدت اعضاي مختلف يک گروه، موفقيت به دست مي آيد. اگر در يک گروه کار مي کنيد، تا جايي که مي توانيد مسئوليت ها و کارهاي خود را به بهترين نحو ممکن انجام دهيد و از ديگران نيز همين انتظار را داشته باشيد. در اين حالت است که موفق خواهيد شد.

 

4-  پويشگر باشيد
کسي که شکار کردن بلد باشد، مي داند که مي توانيد منتظر شکار در جايي مخفي شويد اما هيچوقت چيزي شکار نکنيد. قانون شکار اين نيست. بايد از مخفيگاه بيرون آييد و خودتان به دنبالش برويد. در مسائل کاري نيز وضع به همين منوال است. منتظر تکليف نمانيد. خودتان به دنبال کار باشيد. در خود انگيزه ايجاد کنيد و به دنبال پروژه هاي جديد باشيد و از هيچ چيز هراسي به دل راه ندهيد.

 

5-  احساسات خود را به روشني بيان کنيد
وقتي همه ي قدم ها را به دقت برداريد، تنها چيزي که ممکن است مانع رسيدن شما به موفقيت شود، مهارت هاي ارتباطي است. خود را در يک جلسه ي کاري تصور کنيد. رئيستان از شما نظر خواهي مي کند. شما دقيقاً مي دانيد که چه بايد بگوييد تا مشکل حل شود، اما در بيان آن عاجزيد. صدايتان و کلماتتان  هيچکدام ياريتان نميکنند. اينجاست که همه کم کم از شما دوري مي کنند. پس ياد گرفتن مهارتهاي ارتباطي يکي از اصول اوليه است.

 

6-  هميشه نتيجه را در ذهن داشته باشيد
هر کاري که انجام مي دهيم، قطعاً دليلي دارد. و براي رسيدن به نتيجه اي مشخص است که همه ي اين کارها را انجام مي دهيم. در محل کار هم بايد همين طور باشد. هر کار ناخوشايندي هم که مجبور به انجامش هستيد را با در نظر گرفتن نتيجه و هدفتان به دقت انجام دهيد. اين به شما انگيزه هم مي دهد.

 

7-  بدانيد چطور پشت تلفن صحبت کنيد
مهم نيست کار شما چه باشد، تلفن هميشه يکي از مهمترين ابزارها بوده است. حتي از کامپيوتر هم مهم تر است چون وسيله اي است که با آن ارتباط برقرار ميکنيم. کسي که آنطرف خط است بايد اطمينان يابد که شما دقت و توجه لازم را به او داريد. هنگام صحبت کردن با تلفن از خوردن و آشاميدن و آدامس جويدن خودداري کنيد.

 

8-  منظم باشيد
هنگام کار کردن روي يک پروژه، قدم به قدم همه ي مراحل را به دقت طي کنيد. براي کار خود طرح و برنامه داشته باشيد. اگر قسمتي از کار را نديده بگيريد، مطمئناً کارتان به نتيجه نخواهد رسيد.

 

9-  انتقاد نکنيد
گروهي از مردم فقط براي ايراد گرفتن از سايرين زندگي مي کنند. شما اينطور نباشيد، اگر در کار کسي ايرادي مشاهده کرديد، مثل يک معلم به او گوشزد کنيد. کسي را مسخره نکنيد و بيش از حد شکايت نکنيد. و زماني هم که کاري شايسته ي ستايش است، تحسين کنيد.

 

10-  مودب باشيد
سعي کنيد در برخورد با ديگران هميشه مودب و مشتاق و علاقه مند باشيد. مردم درمورد ما با نحوه ي برخوردمان با آنها قضاوت مي کنند. خوش خلق باشيد و رفتارتان را اصلاح کنيد.

 

   

 

11-  هر از گاهي مسئوليت مشکلي را بر عهده گيريد
افراد در برخورد با مشکلات دست پاچه مي شوند. بهترين راه حل براي از بين بردن اين مشکل اين است که هر از چند گاهي مسئوليت برطرف کردن يک مشکل را بر گردن بگيريد.

 

12-  با انتقادات ديگران از شما به خوبي برخورد کنيد
وقتي کسي از شما انتقادي مي کند، ابتدا ببينيد منبع معتبري دارد يا خير. راحت است که انتقاد را نديده بگيريد و پيش خود بگوييد طرف حسود بود. اما خوب است که گهگاه خودمان را همانطور که ديگران مي بينند ببينيم. روي انتقادات ديگران فکر کنيد و توصيه ها را ناديده نگيريد.

 

13-  الگو باشيد
هميشه کارها را طوري انجام دهيد که انتظار داريد ديگران انجام دهند. اين کار بسيار تاثير گذار است و در کل شرکت انعکاس پيدا مي کند. اگر هميشه کارهايتان را به بهترين نحو انجام دهيد، در کارتان نمونه خواهيد شد و ديگران نيز به عنوان يک سرمشق از شما پيروي مي کنند.

 

14-  صبور باشيد
چيزي به اسم موفقيت يک شبه يا يک شبه ره صد ساله رفتن وجود ندارد. حتي آنها که به نظر شما يک دفعه موفق شدند نيز مطمئن باشيد که براي رسيدن به اين موفقيت زماني طولاني تلاش کرده اند. رسيدن به موفقيت نيازمند گذر زمان است. بايد صبور باشيد و هميشه هدف را در ذهنتان نگاه داريد.

 

15-  چيزهاي جديد بياموزيد
سعي کنيد هميشه در زمينه ي کاريتان از اطلاعات روز باخبر شويد و علوم جديد مربوطه را ياد بگيريد.  هميشه سطح دانش خود را بالاتر از ديگران نگاه داريد و موفق خواهيد شد.

 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
با انجام اين نکات، خيلي زود خواهيد ديد که توجه ديگران به سمتتان معطوف مي شود و طالب تجارت، معامله و کار کردن با شما مي شوند. و وقتي چنين حالتي ايجاد شود، يعني موفق شده ايد.

 

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  صفحات جداگانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 28
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 19
 • آی پی دیروز : 97
 • بازدید امروز : 86
 • باردید دیروز : 293
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 567
 • بازدید ماه : 3,130
 • بازدید سال : 18,539
 • بازدید کلی : 359,079